11 червня відбулась галузева конференція "СУЧАСНЕ СКЛІННЯ У БУДІВНИЦТВІ"

Проведена 11 червня конференція «Сучасне скління у будівництві» викликала не аби якій інтерес у галузевій спільноті. Вперше галузь відверто обговорювала проблеми якості склопакетів, необхідність дотримування будівельних норм, що до застосування безпечного скла та можливі тренди розвитку галузі. Нарешті відбулося засідання, щодо питання створення галузевої лабораторії.

Зміни у будівельному законодавстві невблаганно призведуть до необхідності підтвердження властивостей склопакетів на відповідність вимогам ДСТУ EN 1279-2/3 та водночас вимагатимуть виконання вимог ДСТУ EN 1279-6 щодо періодичних перевірок вологопроникності склопакетів. Саме про зміни у законодавстві йшлося у доповіді Ірини Лагуновой - Керівника департаменту консалтингу Міждержавної гільдії інженерів консультантів, заступника керівника Керівної ради Національного органу стандартизації, канд.наук з держ. Управління.

Окремо на типових помилках при виробництві склопакетів зосередилась Каролін Лампрехт – аудитор відділу сертифікації німецького інституту віконних технологій ift-Rosenheim.

Жваву, фахову дискусію викликало обговорення щодо відповідності осушувача сучасним вимогам та необхідності оновлення ДСТУ EN 1279-4. Питання порушені Галиною Литвиненко – генеральним директором компанії щодо правильного застосування осушувача виявили необхідність провести додатковий вебінар щодо властивостей осушувачів та критеріїв їх оцінки відповідності.

Безумовний інтерес, як завжди викликала доповідь компанії Guardian Glass. Максим Фролов розповів про особливості застосування та виробництва загартованого скла.

Доповідь компанії ПКП А-І-С-Т  розкрила серйозні проблеми в реалізації вимог пожежної безпеки стосовно фасадного скління. Нажаль при проектуванні фасадного скління, порушення вимог пожежної безпеки, щодо зовнішніх стін та їх вузлів стало звичкою. І це стосується не лише вимог протипожежної безпеки, але і вимог щодо безпечного застосування скла у інших виробах будівельного призначення.

Яке обладнання необхідно для забезпечення високої якості при виробництві склопакетів та обробці скла? Саме про це була доповідь , керівника відділу продажів компанії "Idelis" Мантаса Павлюкевічуса який розповів про сучасне обладнання італійської компанії FOREL..

Наш огляд був би не повним, якщо б ми не згадали про компанію EGT – першого і поки що єдиного виробника скла з підігрівом в Україні.

Окрім того, що учасники конференції змогли поспілкуватись один з одним, завдяки організованим Асоціацією учасників ринку вікон та фасадів циклу вебінарів учасники заходу змогли підвищити свою фахову компетентність.

Окрім висче згаданого, важливішим досягненням конференції стало те, що вперше постачальники та виробники герметиків, разом з виробниками склопакетів сіли за стіл переговорів, щоб досягнути порозуміння з питання створенні галузевої лабораторії.

Все це стало можливим завдяки наполегливій праці Асоціації учасників ринку вікон та фасадів разом з Міжнародним контрактовим ярмарком, за підтримкою компаній:

Підводячи підсумки, конференція з одного боку виявила важливі проблеми скління, на сам перед такі як:

 - підтвердження довговічності склопакетів згідно з вимогами ДСТУ EN 1279;

 - систематичні помилки проектування при забезпеченні пожежної безпеки та застосування безпечного скла;

- необхідність подальшого підвищення кваліфікації фахівців галузі.

 З іншого боку конференція підкреслила важливі напрямки подальшого розвитку галузі:

 -необхідність створення галузевої лабораторії, завданням якої на сам перед буде підтвердження властивостей довговічності згідно вимог ДСТУ;

 - розвиток сфери застосування безпечного та спеціального скла;

- підвищення показників енергозбереження та сонцезахисту з урахуванням зміни вимог ДБН В.2.6 -31

Перегляну матеріали конференції можливо зареєструвавшись за посиланням: https://eventswallet.com/en/events/242

Конференція відбулась за підтримки та участю:

 

 

 

18 червня. Вебінар з питань що до вимог RAL - монтажу.

18 червня відбувся запланований для учасників Асоціації фаховий вебінар з питань монтажу вікон та дверей. На сам перед на семінарі було розглянуто питання типових помилок при проектуванні монтажу у старих будівлях, а також вимоги до кріплення відповідно до розділу 5. вимог RAL в залежності від вітрового навантаження